استراتژی بازاریابی

قبل از انجام هر کاری، بهتر است نقشه راه آن کار را داشته باشید؛ در بازاریابی، این نقشه همان استراتژی مارکتینگ است. در حال حاضر فعالیت اکثر شرکت‌های مارکتینگ و تبلیغاتی صرفا شامل تولید محتوای بدون نقشه و فکر است.
انجام هر نوع فعالیت بازاریابی بدون فکر و نقشه از پیش تعیین شده مانند پریدن در استخر بدون بلد بودن شنا است. کسب و کار شما در هزینه‌های بیهوده مارکتینگ غرق خواهد شد و فروش شما، کفاف هزینه‌های تبلیغاتی شما را نخواهد داد.

احتمالا در بازاری که وارد می‌شوید رقیب دارید یا اگر رقیب ندارید، محصول‌تان به قدری جدید است که نیاز به معرفی شدن دارد؛ استراتژی بازاریابی یعنی تعیین بهترین روش معرفی و مارکتینگ محصول شما در موثرترین کانال (سئو، سوشال مدیا، تبلیغات کلیکی و …) با بهینه‌ترین بودجه.
اگر هر قسمتی از فعالیت مارکتینگ شما به درستی انجام نشود، فقط باعث افزایش هزینه شما خواهد شد و بازگشت سرمایه شما در مارکتینگ، منفی خواهد بود.

تیم کتوشا سابقه طراحی و اجرای انواع استراتژی‌های مارکتینگ را دارد و می‌تواند پس از تحلیل کسب و کار و صنعت شما، یک استراتژی و برنامه اجرایی مناسب برای شما تدوین کند و در اجرای آن نیز کنار شما باشد.
این استراتژی با توجه به ذات کسب و کار شما، موقعیت شما در بازار(پیشرو یا پیرو بودن)، مشتریان هدف شما، بودجه شما و … تنظیم می‌شود و پس از تست و بررسی دقیق آن، وارد فاز اجرایی می‌شود.

هم اکنون برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.